kategoria: Na Sygnale
31 maj 2024

Oszust poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany w okolicy Polanicy-Zdroju

zdjęcie: Oszust poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany w okolicy Polanicy-Zdroju / pixabay/504811
Dolnośląscy policjanci zatrzymali 49-latka ściganego od ponad roku na podstawie trzech Europejskich Nakazów Aresztowania do sprawy międzynarodowego oszustwa. Obywatel Słowacji jest ścigany przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości z powodu dokonanych wyłudzeń pieniędzy.
REKLAMA

Aspirant Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformowała w piątek, że mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejscowości pod Polanicą-Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej.

„49-latek był zaskoczony takim obrotem sprawy. Był przekonany, że poczynione starania powinny zapewnić mu bezpieczeństwo, gdyż m.in. ograniczył kontakty z rodziną przebywającą na Słowacji, nie utrzymywał kontaktów towarzyskich z zagranicznymi znajomymi, ale także w Polsce stronił od sytuacji, w których mógłby zostać zauważony publicznie” - powiedziała policjantka.

Dodała, że podczas zatrzymania mężczyzna próbował nawet ukryć się na strychu posesji, w której zamieszkiwał. Jednak skrupulatne sprawdzenie posesji i doświadczenie policjantów doprowadziło do ujawnienia poszukiwanego, który skrył się między zawiniętą watą szklaną łączącą pokrycie dachu z podłogą.

Po zatrzymaniu Sąd Okręgowy w Świdnicy zapoznał się z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zdecydował, by zastosować areszt tymczasowy wobec zatrzymanego.

Mężczyzna dokonywał przestępstw polegających na świadomym wprowadzaniu w błąd osób i w ten sposób doprowadził do wyłudzenia różnych kwot pieniędzy. Wrocławscy funkcjonariusze na początku kwietnia 2024 r. otrzymali informacje od policji słowackiej o możliwym ukrywaniu się poszukiwanego na terenie powiatu kłodzkiego. (PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Karpacz
14.7°C
wschód słońca: 04:43
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Karpaczu

kiedy
2024-08-16 20:00
miejsce
Klub Hotelu Gołębiewski w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-17 20:30
miejsce
Scena Teatralna I - Hotelu...
wstęp biletowany
kiedy
2025-02-13 19:00
miejsce
Scena Teatralna I - Hotelu...
wstęp biletowany