kategoria: Na Sygnale
28 maj 2024

Niezachowanie odstępu przyczyną śmiertelnego wypadku na A4

zdjęcie: Niezachowanie odstępu przyczyną śmiertelnego wypadku na A4 / pixabay/3392100
Przyczyną poniedziałkowego wypadku na autostradzie A4 był niezachowany odstęp – wynika z ustaleń policji. W wyniku zdarzenia kierowca ciężarówki zginął na miejscu po tym, jak najechał na innego tira stojącego w korku. Po wypadku przez kilka godzin autostrada była zablokowana.
REKLAMA

W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy – trzy ciężarówki i samochód osobowy. Doszło do niego o godz. 18.45 na trzecim kilometrze autostrady A4, tuż przed granicą z Niemcami. Samochody stały tam w korku ze względu na kontrole przeprowadzane przez niemieckich pograniczników.

"Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej na tę chwilę przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku. Ten z kolei siłą uderzenia przemieścił się i uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy" – przekazała kom. Agnieszka Goguł z KPP w Zgorzelcu.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący manem 41-letni mężczyzna. Od początku roku na A4 w powiecie zgorzeleckim doszło do 61 kolizji.

"Główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i nieprawidłowa zmiana pasa ruchu" – przekazała kom. Agnieszka Goguł.

Po poniedziałkowym wypadku jezdnia w kierunku Zgorzelca przez kilka godzin była zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. O godz. 21.43 policja zaczęła wycofywać pojazdy na węzeł Godzieszów. O zakończeniu utrudnień przedstawiciele GDDKiA poinformowali o godz. 1.55. (PAP)

Autor: Michał Torz

mt/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Karpacz
14.7°C
wschód słońca: 04:43
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Karpaczu

kiedy
2024-08-16 20:00
miejsce
Klub Hotelu Gołębiewski w...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-17 20:30
miejsce
Scena Teatralna I - Hotelu...
wstęp biletowany
kiedy
2025-02-13 19:00
miejsce
Scena Teatralna I - Hotelu...
wstęp biletowany